Jakie kwiaty dać na rocznicę ślubu?

https://www.wyslijkwiaty.com/kwiaty-na-slub-c-12.html

Kwiaty odgrywają dużą rolę w życiu ludzkim w każdej chwili, bez względu na to, czy są one szczęśliwe czy smutne. Można jasno stwierdzić, że kwiaty mają określone miejsce w życiu człowieka. Wszyscy świętują każdą chwilę życia, pamiętając o tym tego samego dnia każdego roku, dzięki czemu staje się on wyjątkowy dzięki niezwykłym prezentom, zabawnym chwilom.

Wiele małżeństw świętuje rocznice ślubu, którą wiąże z wyjątkowymi planami, a także z niezapomnianymi upominkami. Ludzie, w tym dniu najczęściej otrzymują kwiaty, lub obdarowują nimi małżonka, małżeństwo bez kwiatów wydaje się niepełne. Rocznice ślubu są obchodzone przez wiele par małżeńskich i muszą otaczać ich kwiaty, które są symbolem miłości, czułości i tęsknoty. Prawie każdy mąż tego dnia daje żonie bukiet kwiatów, a jeśli na przyjęcie, zaproszeni są goście, każdy z nich przynosi również drobne upominki i kwiaty.

W zależności od wyboru kwiaty na rocznicę ślubu mogą być małe lub duże klasyczne o nieregularnym kształcie i stać się egzotyczną kompozycją. Jeśli ktoś wybiera się na rocznicę ślubu swoich przyjaciół lub krewnych, może wybrać dowolny świąteczny bukiet.

Jakie kwiaty dać na rocznicę ślubu?

Warto zwrócić uwagę na to, że prawie każda rocznica ślubu posiada nazwę. Dlatego też, jeśli znajomi są zaproszeni np. na czwartą, czy dziesiątą rocznice ślubu oznacza, to, że para przywiązuje wielką wagę do tradycji i należy przygotować prezent, który pasuje do nazwy rocznicy, na przykład, jako dar na rubinowe gody i mogą być rubinowe róże i biżuteria z odpowiednim kamieniem.

Kwiaty są wspaniałym prezentem na każdą okazję, ale można nadać im dodatkowego znaczenia, wręczając swojemu mężowi lub żonie bukiet kwiatów rocznicowych. Każda rocznica ślubu jest szczególnym kamieniem milowym, a wręczanie lub otrzymywanie kwiatów na każdy rok jest świetnym sposobem, aby pokazać swojemu partnerowi miłość i uznanie, jednocześnie składając hołd tym pięknym tradycjom.

Jeśli ktoś ma zamiar świętować rocznicę ślubu, powinien upamiętnij swój kwitnący związek z odpowiadającym mu kwiatem.

Pierwsza rocznica ślubu: goździk

Kwiat goździka polecany jest na pierwszą rocznicę ślubu, w którym zaznacza się niewinną miłość między małżonkami. Pierwszy rok małżeństwa jest jednym z najbardziej ekscytujących momentów w życiu pary, dlatego zazwyczaj określa się go mianem „fazy miesiąca miodowego”.

Druga rocznica ślubu: konwalia

Wskazuje najczystszą formę serca i szczęścia, które związane są z pokorą i oddaniem. W drugim roku małżeństwa pary mają głębsze zrozumienie tego, co naprawdę wiąże się z małżeństwem.

Trzecia rocznica ślubu: słonecznik

Słonecznik jest oznaką pobożnego wielbiciela z reprezentacją siły, ciepła i pożywienia. Morałem tego kwiatu jest pozostawanie lojalnym wobec związku, a także stałości. Słonecznik, który zawsze stoi przed słońcem, reprezentuje wyzwania, które już zostały przezwyciężone i jasne, pogodne czasy, które czekają.

Czwarta rocznica ślubu: hortensja

Jest to doskonały wybór do wręczania najlepszych prezentów na rocznicę ślubu swojemu partnerowi. Oznacza wdzięczność i dumę oraz świętuje z głębi serca. Hortensje reprezentują zbliżanie się dwóch osób w umyśle, ciele i duchu. Do czwartej rocznicy ślubu pary naprawdę poczują się dobrze w swoich nowych rolach, jako mąż i żona.

Piąta rocznica ślubu: stokrotka

Stokrotka to kwiat oceniany, jako powielenie niewinności, czystości, łagodności. Kwiat ten wskazuje, że relacje między parą powinny być jak płatki stokrotki, które nadają sens miłości. Choć stokrotki mogą na pierwszy rzut oka wyglądać jak prosty kwiat, ich struktura i faktura są niesamowicie wyjątkowe i ekscytujące. Po pięciu latach małżeństwa życie pary może wydawać się rutynowe lub przyziemne, ale tak jak stokrotka, wciąż pozostaje wiele niespodzianek do odkrycia.

Dziesiąta rocznica ślubu: żonkil

Żonkil to najczystsza forma radosnego, słodkiego zapachu miłości. Żonkile to idealny sposób na zaprezentowanie pierwszej dekady małżeństwa. Indywidualnie, żonkil jest mały. Kiedy jednak układa się go w bukiecie, zdaje się ożywać w ogromnym rozkwicie. Te kwiaty cudownie symbolizują zbliżanie się wszystkich miłych wspomnień i łączenie się, by stworzyć jedno niezwykłe życie.

Piętnasta rocznica ślubu: róża

To najbardziej tradycyjne i znane kwiaty wszystkim. Żaden kwiat nie symbolizuje intensywnej namiętności, pożądania i miłości bardziej niż róża. Po 15 latach spędzonych razem większość par przeżyła to wszystko, dobro, zło i gorycz. Róże to doskonały sposób na pokazanie, że bez względu na to, co się wydarzyło, miłość jest wciąż równie silna i namiętna, jak podczas pierwszej rocznicy ślubu.

Dwudziesta rocznica ślubu: aster

Aster to także doskonały sposób wyrażania miłości do ukochanej osoby. W czasach starożytnych wierzono, że astry mają magiczne właściwości, które dają wiedzę i mądrość. Więc jaki jest lepszy sposób na uczczenie wszystkiego, czego się małżonkowie dowiedzieli się o sobie nawzajem, przez dwie dekady małżeństwa?

Dwudziesta piąta rocznica ślubu: irysy

To jest kwiat, który ma wiele cech, które reprezentuje życie małżeńskie, takie jak wiara, nadzieja, obietnica, waleczność i mądrość. Uważa się, że ucieleśnia ducha, miłość i cudownie oddaje cześć ćwierćwiecze razem.

Trzydziesta rocznica ślubu: lilia

Para, która świętuje 30. Rocznicę ślubu osiągnie podwyższony status, może mieć symboliczną reprezentację kwiatową, taką jak lilia. Lilie często przedstawiają macierzyństwo, przejście z jednego etapu życia do drugiego i pamięć. 30-Lecie to często czas wielkich zmian i refleksji, dzieci się wyprowadzają, a pary rozważają przejście na emeryturę. Lilia to idealny kwiat, który przypomina o cofnięciu się o krok i przyjrzeniu się wszystkim, co osiągnęli przez ostatnie 30 lat.

Czterdziesta rocznica ślubu: mieczyk

To łacińskie słowo pochodzi ze znaczeniem miecza. Liście mieczyka będą jak miecz, to reprezentacja żywiołu i zauroczenie. Wręczone małżonkowi w rocznicę ślubu powiedzą, że bez względu na to, ile czasu minęło, miłość przeszywa jego serce.

Pięćdziesiąta rocznica ślubu: żółte róże i fiołki

Jest to idealne dopasowanie do świętowania półwiecza życia małżeńskiego. Kombinacje żółtych róż i fiołków są symbolem skromności, wierności, pokory i nie tylko. Pięćdziesiąt lat małżeństwa jest niesamowitym osiągnięciem. Aby uhonorować ten wyczyn, ta rocznica jest jedyną świętowaną z dwoma różnymi kwiatami. Jako kolory uzupełniające, te kwiaty reprezentują długie życie dwojga ludzi, którzy zebrali się, by wspierać się i uzupełniać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *